O mnie

Moje zdjęcie
ja, baba z baby, czyli matrioszka. słucham jazzu. dla animuszu. wchłaniam literaturę. wziewnie. piszę. oraz fotografuję. subtelno-zachłannie. na przemian, albo przemiał. projekt FOTOszeptów dojrzewał w mojej głowie bardzo długo. powstał o czasie koloru turkusowego, kiedy zrozumiałam, że słowa piętrzące się we mnie są równie ważne jak obrazy wokół.

czwartek, 20 września 2007

"komornik"

i jak ten bezduszny Chyra chciał skonfiskować tej biednej chorej na astmę dziewczynce akordeon, i jak ta dziewczynka stanęła w obronie tego akordeonu, i jak dzielnie ciągnęła za miech, i jak wbiegła jej mama i spotkały się ich oczy,

to ja się rozpłakałam i taka spłakana siedziałam już do końca filmu.

I potem jeszcze z piętnaście minut siedziałam. I tępym wzrokiem prześledziłam całego toto-lotka, expres-lotka, multi-lotka i szczęśliwego numerka.

I dopiero pani Nelly Rokitowa w "Autografach" mnie rozśmieszyła. I swą fizys, i swymi poglądami. Bo co jak co, ale tak tolerancyjnego małżeństwa to ja w życiu nie widziałam. W którym to mąż absolutnie nie ma za złe żonie, że ta ostentacyjnie stanęła po drugiej stronie barykady, i że ten mąż dumny jest ze swej żony, i że wspiera, i że podbudowuje, i daje żonie całkowicie wolną rękę. Ot dyplomacja.

No to ja zapytuję, czy są może na tym świecie młodsze wersje takich liberalnych mężczyzn? Bo mnie jakoś nie dane było spotkać dotychczas. Nie, żebym miała w domu tyrana, ale JeszczeNieMąż jakoś dziwnie lubi wiedzieć o moich planach i jakos dziwnie chce, żebym je z nim konsultowała i jakoś dziwnie stawia mi czasem opór ;)

Pani Rokitowej szczerze zazdroszczę męża. A mężowi spokoju ducha w krakowskich pieleszach życzę.

__________________

P.S. O łańcuszku pamiętam, ale dziś poszłam innym tropem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za chwile, jakie Wam kradnę.
za słowa, zadumę i niekontrolowane wybuchy śmiechu.
za wrażliwość.

ps. moderowanie komentarzy włączyłam nie po to, by je przesiewać, tylko dla własnej wygody. dzięki temu wiem, kto zostawia swój ślad w postach starszych niż 3 dni. reszta to żywioł ;>