O mnie

Moje zdjęcie
ja, baba z baby, czyli matrioszka. słucham jazzu. dla animuszu. wchłaniam literaturę. wziewnie. piszę. oraz fotografuję. subtelno-zachłannie. na przemian, albo przemiał. projekt FOTOszeptów dojrzewał w mojej głowie bardzo długo. powstał o czasie koloru turkusowego, kiedy zrozumiałam, że słowa piętrzące się we mnie są równie ważne jak obrazy wokół.

piątek, 13 lipca 2007

gastrycznie i enigmatycznie.

Wieczorem się podtrułam. Nie wiem czym, może tym, co pichcę w wolnych chwilach. W każdym razie źle było ze mną. Jako antidotum zastosowałam krople żołądkowe (stołowa łycha cukru z 15 kroplami).

Dopiero po jakiejś godzinie okazało się, że to, co łyknęłam, to nie żołądkowe były...

Gdy JeszczeNieMąż mocno dociekał: "którą buteleczkę wzięłaś, kochanie?", to mu pokazałam, żeby się odczepił.

WALERIANA! (nawet po łacinie podali Valerianae Tinctura).

Działanie: łagodnie uspokajające, usuwające stany napięcia, zwiększające skłonność od snu.

Taaaa, już teraz wiem, dlaczego mnie tak zmogło podczas projekcji filmu, jaki sobie włączyłam podczas dolegliwości.

"Piknik pod Wiszącą Skałą".

Wiem, że w takim stanie, mogłam sobie darować akurat ten tytuł, ale się uparłam. Pamiętam, że jako maturzystka oglądałam ten film kilka razy, a potem patrzyłam na świat nieufnie. Do dziś mi się to zresztą zdarza.

"Piknik..." ma naprawdę dziwny klimat. Powolny, rozlazły, liryczny, senny. Zawsze na nim zasypiam. Na chwilę. Kiedyś oglądaliśmy go kolektywnie. Nie uwierzycie, ale w którymś momencie budzę się, a całe towarzystwo śpi pokotem na dywanie. A może ten film to swoista hipnoza, w którą bardziej lub mniej świadomie wprowadzają nas eteryczne panienki z pensji pełnej rygoru i enigmy?

Bo ilekroć go oglądam, mistyka leje się po pokoju jak atłas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za chwile, jakie Wam kradnę.
za słowa, zadumę i niekontrolowane wybuchy śmiechu.
za wrażliwość.

ps. moderowanie komentarzy włączyłam nie po to, by je przesiewać, tylko dla własnej wygody. dzięki temu wiem, kto zostawia swój ślad w postach starszych niż 3 dni. reszta to żywioł ;>