O mnie

Moje zdjęcie
ja, baba z baby, czyli matrioszka. słucham jazzu. dla animuszu. wchłaniam literaturę. wziewnie. piszę. oraz fotografuję. subtelno-zachłannie. na przemian, albo przemiał. projekt FOTOszeptów dojrzewał w mojej głowie bardzo długo. powstał o czasie koloru turkusowego, kiedy zrozumiałam, że słowa piętrzące się we mnie są równie ważne jak obrazy wokół.

niedziela, 17 czerwca 2007

brudna woda zdrowia doda, czyli baktoriologia stosowana.

W mieścinie epidemia. Woda skażona bakteriami koli. Ogólny popłoch społeczeństwa, apele z megafonu, policja, straż, wszystko na sygnałach. W te i nazad. Sytuacja bardzo poważna: wody z kranu nie można ani pić, ani się w niej myć. Nic!

Dowożą w beczkowozach. I wtedy to już obrazek iście z ponadczasowego "Domu". Przy beczkowozie zbiórka, czyli przynajmniej jeden przedstawiciel każdego mieszkania. Z wiadrami, saganami, kubłami. I pan leje hojnie z węża strażackiego. Do garnków, po kapciach, nieważne. I te rozmowy...

"Skandal panie, żeby tak ludzi oszukiwać, podobno to już tak zatrute od paru dni, eee, ja słyszałem, że od rana, skąd,  wczoraj, i tak ma być trzy dni, konkurencja zatruła, żeby obroty zwiększyć".

Zlazłam pokornie z 10 litrowym garnkiem, stanęłąm w kolejce i tylko czekam, aż się zacznie 100 pytań do. Bo kto jak kto, ale JA powinnam coś na temat wiedzieć! Urywam temat, mówiąc, że tatę ostatnio widziałam wczoraj wieczorem (taka prawda), a mama jest na ważnym spotkaniu.

Jeszcze jedna runda, tym razem z wiadrem, powrót do domu i dyżur pod telefonem: "nie, taty nie ma, nie wiem, kiedy będzie, jest w pracy, wszelkich informacji udziela urząd miasta, mama będzie późnym wieczorem, nie można się dodzwonić, gdyż nie ma zasięgu, halo, a z kim rozmawiam, coś przekazać, dziękuję, do widzenia, ja też życzę udanego weekendu"

Po dwóch godzinach wysiadam. Z powodu ludzkiej głupoty.

Ufff, jak to dobrze, że nie jestem Olą Kwaśniewską!

A teraz lecę lok okiełznać i oko zrobić, bo mają z tefałenu przyjechać. A bez mejkapu to się nie godzi latać przed kamerą.

Rano byli z regionalnej, ale spałam ;]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za chwile, jakie Wam kradnę.
za słowa, zadumę i niekontrolowane wybuchy śmiechu.
za wrażliwość.

ps. moderowanie komentarzy włączyłam nie po to, by je przesiewać, tylko dla własnej wygody. dzięki temu wiem, kto zostawia swój ślad w postach starszych niż 3 dni. reszta to żywioł ;>