O mnie

Moje zdjęcie
ja, baba z baby, czyli matrioszka. słucham jazzu. dla animuszu. wchłaniam literaturę. wziewnie. piszę. oraz fotografuję. subtelno-zachłannie. na przemian, albo przemiał. projekt FOTOszeptów dojrzewał w mojej głowie bardzo długo. powstał o czasie koloru turkusowego, kiedy zrozumiałam, że słowa piętrzące się we mnie są równie ważne jak obrazy wokół.

środa, 2 maja 2007

babskie znajomości.

Ostatnio mam tendencje do zawierania znajomości z paniami ze sklepów. I nie są to bynajmniej panie z osiedlowej rzeźni. Jedna z pań - właścicielka galerii z drogimi, ale naprawdę stylowymi fatałaszkami - po godzinnych pogawędkach uznała za stosowne obniżenie mi ceny czarnej, w ręcznie malowane wzory lnianej tuniki (z 90 na 70 zł.)

Druga z pań - pracownica galerii z drogą, ale naprawdę stylową biżuterią - nie zaoferowała rabatu. Zaoferowała za to dojrzałą kobiecość w wersji lekkiej, pogodnej, kulturowo nad wyraz ugruntowanej. W ciągu godziny zdążyłyśmy obrobić aktualne trendy w modzie, przeanalizować polskie kino, wymienić informacje na temat ostatnio widzianych spektakli, podzielić sie nowinkami kosmetycznymi, pobiadolić nad własną figurą, fryzurą, cerą zszarzałą, bo zima była, a jak zima to kaloryfery. I nie pozostawić suchej nitki na fa-ce-tach! To znaczy, ja bym tam zostawiła, bo JeszczeNieMąż nie wytrąca z równowagi częściej niż musi, ale wzięła górę solidarność. Jako że pani miała wyraźne powody, by bluzgać i kpić, to bluzgałam i kpiłam z nią. Jej pewnie mentalnie pomogłam a sama jakoś niespecjalnie mam wyrzuty ;)

A skoro już przy znajomościach jestem, to pierwsza_lepszo czy tam lepsza_pierwszo (kurka, no uparłam się na wołacza!) oraz czasowo rumuński cukrze, ja się powtarzać nie będę ;) Ale za całokształt raz jeszcze...

Wiem, co mówię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za chwile, jakie Wam kradnę.
za słowa, zadumę i niekontrolowane wybuchy śmiechu.
za wrażliwość.

ps. moderowanie komentarzy włączyłam nie po to, by je przesiewać, tylko dla własnej wygody. dzięki temu wiem, kto zostawia swój ślad w postach starszych niż 3 dni. reszta to żywioł ;>