O mnie

Moje zdjęcie
ja, baba z baby, czyli matrioszka. słucham jazzu. dla animuszu. wchłaniam literaturę. wziewnie. piszę. oraz fotografuję. subtelno-zachłannie. na przemian, albo przemiał. projekt FOTOszeptów dojrzewał w mojej głowie bardzo długo. powstał o czasie koloru turkusowego, kiedy zrozumiałam, że słowa piętrzące się we mnie są równie ważne jak obrazy wokół.

poniedziałek, 5 lutego 2007

Gdy prawa łopatka nap***, a mimo wszystko trzeba wstać z łóżka, to:

1. z pozycji na wznak należy przejść do pozycji na bok (lewy)

2. powolnym ruchem podkurczyć nogi do pozycji embrionalnej

3. odpocząć, zaciskając zęby

4. podpierając się rękoma o łóżko, przekręcić lekko tułów i wypchać niejako resztę ciała do pozycji siedzącej

5. poprosić kogoś z domowników, żeby zapierając się o łóżko dowolną nogą, pomógł nam znaleźć się w pionie

6. odpocząć, zaciskając zęby i potem to już z górki :P

__________________________________

Tak wyglądał dziś mój poranek.

Oli dziękuję za olejek kamforowy, który z atencją wtarła w mą nadwątloną łopatkę. I doprawdy nic nie szkodzi, że cuchnie ode mnie na odległość. I że cały pokój przypomina aromatem zapuszczoną kawalerkę 70-letniej, schorowanej cioci. I, że gościa miałam, i ja przed tym gościem w starej koszulce, przesiąkniętej tymże olejkiem. Dziękuję też gościowi, który zaopatrzył mnie w 3 grahamki (boszzz, jak ja nie lubię grahamek - on o tym doskonale wie!) oraz 10 dkg kiełbasy salami. Adze za herbatki i kluski z mięsem. 

ANEKS:

W razie opustoszałego mieszkania należy spróbować podnieść się samemu (co wyrabia w nas cechy ambicjonalne), poczekać aż ktoś się zjawi (co kształtuje w nas cierpliwość) bądź zadzwonić do najbliższej siedziby wolontariatu i zawezwać do pomocy chętnego harcerza (co z kolei świadczy o naszym życiowym sprycie)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za chwile, jakie Wam kradnę.
za słowa, zadumę i niekontrolowane wybuchy śmiechu.
za wrażliwość.

ps. moderowanie komentarzy włączyłam nie po to, by je przesiewać, tylko dla własnej wygody. dzięki temu wiem, kto zostawia swój ślad w postach starszych niż 3 dni. reszta to żywioł ;>